Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kesiksiz giriş yaratıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 çağ önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çalındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas umumiyetle kullanıcı adınızı bileğnöbettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde konum yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram angajmansı istediği yürekin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çsarmak yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Ne Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas yürekin ne günah ki çok fazla politika bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok fazla destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek esasta gayrı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğnöbettirin ve sadece arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz bileğnöbettiğinde veya kullanıcı adınız bileğnöbettiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğnöbettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğnöbettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğnöbettiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da bazı “bileğnöbetikliği aptal al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız yalnız umumiyetle saldırganlar e-posta adresini bileğnöbettirdiği yürekin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Author: admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir