Logo tasarım nasıl olmalı?

logo tasarımı

Logo nedir? Kelime valörı olarak hamur önlığı dilimizde amblem olan, bir fiilin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak fiilletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı fiili sembolize edebileceği kadar, markanın kendi valörı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı derunerik ve anlamlara mevla kabil.

Sorusu sorulduğunda lügat valörının haricinde, birfena logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan koca yahut kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı bayağı önemlidir. özge taraftan logo tasavvur çallıkışmasını meydana getirecek koca yahut kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çallıkışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, fiilletmenizin ve bundan sonraki çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çallıkışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değfiiltirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik derunin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş meydanı ile faaliyette bulunan şirketler derunin elan çok yeğleme edilebilir. Tek bir sektörde çalışma gösteren fiilletmelerin umumiyetle logoları sektörü temsil paha. Ancak takkadak fazla sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne fiile yarar?
İşletmeler derunin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hin aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan hakikaten bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple fiilletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza akva adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çallıkışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söyleyiş paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir görünümte tanılamanmasını sağlayıcı fiilaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, basitçe anlaşılır, sınırırlanması basitçe, olası başüstüneğunca az adetda renkten oluşorospuıdır. Her çbedel baskı ve bölge tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok koskocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı firma evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya koskocaman pert verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine oranlı olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini kesinlikle tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin semtıaralık icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hin birlikte dürüstılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da firma derunin logo tasarlanacağı hin o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine olgun sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hin simgenin taşıyacağı valör bakımında bu olgun çok önemlidir.

logo tasarımı

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir