İzmir Apartman Yönetimi

Bu muhtelitşık hâl ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplu konutların üzerine insanların eskisi denli iletişim ortamında olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanan bu kargaşa âlemının düzene girmesi bağırsakin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu yönetim ile yan yana apartman bağırsakin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi bağırsakin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna ilişkilı yaşamak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa mekân sahibi ve kez sahipleri tarafından belirlenen kararları adına getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamiratı ve tedbirleri için bütün yetkilere sahiptir.

· Umumi yönetim çalışmaleri, sililik ve bakım çalışmaleri, asansör, kalorifer, elektrik, asayiş ve sigorta çalışmalerinden sorumludur.

· Umumi olarak bütün bakım, tamirat, sililik ve özge giderler bağırsakin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri bağırsakin maddi koltuk alır.

· Mecmu hasılat ve giderleri defterde cirim ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Tıknaz dirim alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların zamanla yarışırken kendi çalışmaleri haricinde farklı bir çalışmae vakit ayıramamalarının kocaman bir iş olması yanünden apartmanda yaşayan kişilerin ekseri bu tür yöneticilik çalışmaleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması lakin zorunlu olan bu durumu yapmaları ekseri apartman evetşantısında sorunlara kez açıyor. Bu problemleri dışarıdan hevesli kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda ongun eden bir durumdur. Tabaka maliklerinin bu süreci kolaylık bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda uzman kişilerden koltuk alıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve uzman zevat tarafından kuruluşlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı sorunları ortadan kaldırıyor. Elan derneşik, otoriter ve sağlıklı bir şekilde yönetim katkısızlanmış oluyor. Bu hevesli apartman yöneticiliği için şehadetname programları bulunmaktadır. Terbiye alınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da kocaman bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Author: admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir